21 grudnia klasy w świątecznym nastroju zebrały się przy wigilijnym stole. Wszyscy w odświętnych strojach,bardzo podekscytowani przeżywali wspólne świętowanie. Czas upływał w miłej,radosnej atmosferze.
D. Glazer
21 grudnia klasy w świątecznym nastroju zebrały się przy wigilijnym stole. Wszyscy w odświętnych strojach,bardzo podekscytowani przeżywali wspólne świętowanie. Czas upływał w miłej,radosnej atmosferze.
D. Glazer
Dnia 14 grudnia 2023 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia warsztatowe „Bon ton na co dzień”. Zajęcia z uczniami klasy VIII przeprowadziła pani pedagog Anna Okonek. Materiały z lekcji warsztatowej udostępniono na holu. Jest to garść dobrych rad i nie tylko!
A. Kęskrawiec
W piękny jesienny dzień 17 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia. Był to niezwykły czas dla uczniów i ich rodziców. Weronika, Dżesika, Fryderyk, Rafał i Jakub zaprezentowali swoje umiejętności śpiewu i recytacji oraz wykazali się wiadomościami
o bezpiecznym poruszaniu po drogach. Złożyli uroczystą obietnicę i zostali przejęci do społeczności szkolnej. Nie zabrakło również wpisu do kroniki szkolnej pod czujnym okiem Zuzi z klasy czwartej. Potem były dyplomy, upominki, życzenia od kolegów i koleżanek z klasy drugiej i trzeciej oraz pamiątkowe zdjęcia i wspólny poczęstunek.
Pierwszoklasistom życzymy, by każdy dzień spędzony w szkole był wspaniałym przeżyciem.
A. Kęskrawiec
W dniu 13 października Samorząd Uczniowski przygotował akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki zaśpiewali piosenkę „Tysiąc buziaków dla naszej Pani”. W rolę nauczycielek wcieliły się koleżanki z klasy VI prezentując rozmowy prowadzone w pokoju nauczycielskim oraz czytając lapsusy z zeszytów uczniów. Duet wokalno - instrumentalny: Zuzanna i Kacper zaprezentował utwór Czerwonych Gitar „Kto za tobą w szkole ganiał”. Pod czujnym okiem Ady Glazer i Amelii Nowak układ taneczny zaprezentowały dziewczynki z klas II i III. Co do powiedzenia o edukacji mają rodzice i uczniowie w sposób humorystyczny przedstawili uczniowie klasy VII i VI. Na zakończenie uroczystości piosenkę pt. „Szkolne życzenia” zaśpiewała klasa III. Życzenia od społeczności uczniowskiej złożył konferansjer – William Szukalski.
Dziękujemy nauczycielom, którzy pomogli nam w przygotowaniu akademii.
Samorząd Uczniowski
Nasza szkoła włączyła się do akcji sprzątania świata CLEAN UP THE WORLD 2023, którą gmina Gostycyn promuje i realizuje z ogromnym zaangażowaniem i powodzeniem od kilku lat. Akcja prowadzona jest w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Gmina Gostycyn jest jedyną gminą w powiecie tucholskim, która otrzymała na ten cel wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W sprzątaniu okolic jeziora Środkowego wzięła udział klasa szósta naszej szkoły oraz uczniowie klas siódmych z Gostycyna. Koordynatorem przedsięwzięcia ze strony gminy był Paweł Patoleta Podsumowania przedsięwzięcia dokonał wójt Ireneusz Kucharski. Wręczył też wszystkim uczestnikom akcji upominki.
Jan Misiak
Msza Święta godz. 9:00.
Po Mszy Świętej Inauguracja Nowego Roku Szkolnego.
Plan dowozów na dzień 4 września 2023 r.
8.30 Gostycyn
8.40 Mała Klonia (dworzec)
8.45 Bagienica
8.55 Pruszcz (przy kościele)
Uczniowie z Łyskowa przyjeżdżają pierwszymi kursami (jak zawsze).
A. Kęskrawiec
Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Bruskiego uczciła 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W odświętnych strojach z biało - czerwonymi kwiatami i kotylionami podczas uroczystego apelu uczniowie wysłuchali montażu poetycko - muzycznego przygotowanego przez nauczycielki języka polskiego Hannę Stołowską, Dorotę Rybczyńską
i nauczyciela muzyki Stanisława Gugułę. Zebranych na uroczystości powitała dyrektor pani Aleksandra Kęskrawiec. Podczas inscenizacji narratorzy przypomnieli, iż pierwsza w Europie i druga na świecie Konstytucja 3 maja z 1791 roku była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Piękno oraz wartość Ojczyzny podkreślały recytacje wierszy i pieśni patriotyczne…
Nauczmy się na pamięć tego kraju
litera po literze, dzień po dniu.
Co oczy po horyzont ogarniają,
co zdarzyć się nam może tylko tu-
w złocistym lipcu czy zielonym maju,
od wschodu słońca, aż po nocy cień.
Nauczmy się na pamięć tego kraju,
jedynego w całym świecie
jak własny dzień…
Autor wiersza: Zbigniew Stawecki
Dorota Rybczyńska
W dniach 17-19 października odbyła się wycieczka uczniów klas 4-8 do Warszawy dofinansowana z programu „Poznaj Polskę”. W pierwszym dniu uczestnicy zdobywali wiedzę poprzez zabawę w Centrum Nauki Kopernik. Po tej lekcji nauki relaksowali się spacerując po ogrodach na dachu Biblioteki UW. Pod wieczór prawie wszyscy weszli na punkt widokowy na Stadionie Narodowym. W drugim dniu zwiedzali Warszawę z przewodnikiem: Zamek Królewski, Stare Miasto, Barbakan, Krakowskie Przedmieście oraz byli świadkami zmiany wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po posiłku spacerowali po Parku Łazienkowskim. W trzecim dniu zapoznawali się z historią Żydów Polskich w muzeum POLIN oraz przeprowadzili śledztwo w sprawie tajemniczego obrazu znajdującego się w zbiorach rezydencji Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Opuszczając Wilanów – rzut okiem przez okno autobusu na Świątynię Opatrzności Bożej i powrót do domu.
Jan Misiak
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował uroczystość, w której uczestniczyli pracownicy naszej szkoły, emeryci oraz społeczność uczniowska. Znalazły w niej miejsce wiersze, piosenki oraz zabawny quiz – zgadnij nauczyciela, w którego wcielali się uczniowie. Na koniec złożyliśmy wszystkim pracownikom szkoły życzenia: długich lat życia, szczęścia, zdrowia i sił, powodzenia w pracy i całym życiu, spełnienia wszystkich marzeń, pogody ducha, uśmiechu na co dzień oraz wszelkiej pomyślności.
Agata Gąsiorowska i Zuzanna Szufrajda
W dniach 2 i 3 czerwca br. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej z ministerialnego programu: "Poznaj Polskę".
W samym centrum Poznania odwiedziliśmy Muzeum Rogala Świętomarcińskiego. Poznaliśmy historię tego smakowitego wypieku. Nauczyliśmy się go przygotować. A na koniec mogliśmy spróbować.
Kolejnym punktem była wizyta w Muzeum Powstania Wielkopolskiego i odkrywanie tajników powrotu tych terenów do Polski. Następnie gra miejska, prowadząca przez zakamarki poznańskiego starego rynku i szukanie koziołków.
Po pysznym obiedzie w restauracji "Czerwona papryka" odwiedziliśmy Palmiarnię. Tak intensywny dzień zakończyliśmy kolacja i noclegiem w Zajeździe "Podróżnik".
Kolejny dzień rozpoczęliśmy smacznym śniadaniem i wyruszyliśmy do pałacu w Rogalinie. Poznaliśmy historię rodziny Raczyńskich - właścicieli obiektu. Mogliśmy podziwiać odrestaurowane wnętrza - m.in. kaplicę domową, neogotycką zbrojownię i neobarokową bibliotekę. Zwiedziliśmy dziedziniec, z gazonem i alejami kasztanowymi, park oraz powozownię.
Po obiedzie udaliśmy się do Muzeum w Zamku w Kórniku, czyli XIX-wiecznego domu Tytusa i Celestyny Działyńskich. Jego wnętrza zostały tak zaaranżowane, aby dać nam poczucie, że jego właściciele dopiero stąd wyszli. Naszą uwagę przyciągnęła drewniana podłoga, wyglądająca jak fantazyjny dywan, pełna zbroja husarska ze skrzydłem, czy kolekcja miśnieńskiej porcelany z XVIII wieku.
Na zakończenie pyszny deser i powrót do domu.
Maria Sikorska
Fotorelacja z umiejętności obsługi drukarki 3D w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".
Gratulujemy Dominikowi Misiakowi, uczniowi klasy piątej!!
To właśnie Dominik został wyróżniony w etapie wojewódzkim III Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Na zdjęciu moment wręczenia nagrody przez zastępcę Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Bydgoszczy i panią Kierownik Placówki Terenowej
w Sępólnie Krajeńskim.
A. Kęskrawiec
Tegoroczny Dzień Dziecka był dla wszystkich uczniów naszej szkoły dniem sportu i promocji talentów. Swoje muzyczne talenty zaprezentowali gitarzyści : Kacper Napiontek i Michał Chmara. Swoje wokalne talenty zaprezentowały nam Iza Chmara i Marianna Misiak z klasy drugiej. Mania recytowała również wiersze. Zuzia Siuzdak i Agata Świetlik to nasze „małe gimnastyczki”, które w rytmach muzyki wykonały układ taneczny. Najmłodszy uczestnik Promocji Talentów, Filip Piechowiak rozśmieszał nas kawałami, prezentując niezwykłą sprawność językową. Nikola Słabik z klasy trzeciej zorganizowała wystawę swoich profesjonalnych prac malarskich. Obrazy autorstwa Nikoli wszystkich zachwycały. Z kolei Zosia Napiontek z klasy drugiej wystawiła swoje rysunki i niezwykłe figurki z modeliny. Uczennica klasy czwartej Ada Glazer-Lesinska ma niesamowity talent do robienia fryzur. To do niej stały długie kolejki dziewcząt, gdyż każda chciała mieć kolorowe warkoczyki. Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem słuchali i oglądali wykonawców. Spora grupa uczniów odwiedziła kącik szachowy, a mistrzem szkoły w grze okazał się Szymon Grudzina. Odbył się również Quiz o tematyce przyrodniczej. Amelka Muszytowska zainteresowała młodszych przygotowanymi przez siebie kolorowankami. Dla najmłodszych były mydlane bańki, malowanie na folii i zabawy sportowe. Rozegrano mecz piłki nożnej. Wszystkich zachwycił Escape – Room, w który na ten dzień zamieniła się sala gimnastyczna. Były nagrody, upominki, kiełbaski z grilla, lody, soczki i pyszne ciasta przygotowane przez mamy. Dziękujemy Radzie Rodziców i sponsorowi, państwu Długozima. Zachęcamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Dorota Glazer
W dniu 9 maja 2022 r. odbyły się na ORLIKU przy Szkole Podstawowej w Pruszczu Powiatowe Mistrzostwa Piłki Nożnej dziewcząt – rocznik 2009 i młodsi. Na Turniej zgłosiły się drużyny z 4 szkół: SP Gostycyn, SP Kęsowo, SP nr 1 Tuchola i SP Żalno. Rozegrano sześć meczy „każdy z każdym”.
Zwycięzcą Turnieju została drużyna dziewcząt z Żalna, która wygrywając wszystkie mecze zdobyła 9 pkt. Opiekunem tej drużyny jest pan Dariusz Szulc . Dziewczęta z Żalna reprezentować będą powiat tucholski w dalszych rozgrywkach. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna dziewcząt z Kęsowa, a na trzecim dziewczęta z SP nr 1 w Tucholi. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale, które przygotowało Starostwo Powiatowe w Tucholi.
Mecze sędziował: p. Krzysztof Muzioł
Jan Misiak
Z okazji 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali uroczysty apel.
Biało-czerwone elementy scenografii i apelowe stroje uczniów doskonale podkreślały rangę słów pieśni i wierszy płynących z ust wykonawców:
„Opowiedz nam moja Ojczyzno
jak matka dzieciom dzieciom ciekawym
o latach znaczonych blizną
na wiekach chwały i sławy!!!”
W montażu słowno-muzycznym wzięli udział: Michalina Raddatz, Adrianna Kołodziej, Izabela Kriese, Zuzanna Giersz, Michalina Śpica, Zuzanna Kamyszek, William Szukalski, Łukasz Tomczyk, Kacper Napiontek, Ada Glazer - Lesinska, Lena Krizel, Lena Bakiera oraz Blanka Guminska.
Na zakończenie wręczono nagrody uczniom, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi w konkursie historycznym, zorganizowanym z tej okazji. Nagrody otrzymali: Szymon Kamyszek, Dominik Śpica, Igor Jastrzębski, Marta spiker oraz Zuzanna Giersz.
Nagrodzono również uczniów biorących udział w konkursie ekologicznym, który zorganizowała Pani Anna Ziegler. Laureatami zostali: Blanka Guminska, Igor Jastrzębski, Zofia Kamyszek, Ada Glazer - Lesinska, Amelia Muszytowska, Juliusz Długozima, Lena Jańczak oraz Zuzanna Giersz.
Uroczysty apel został przygotowany pod kierunkiem Pana Stanisława Guguły, Pani Hanny Stołowskiej, Doroty Rybczyńskiej oraz Eweliny Drzycimskiej.
Dorota Rybczyńska
Dzień Patrona jest w naszej szkole dniem szczególnym. W bieżącym roku obchody tego dnia przypadły na 18 marca- w przeddzień imienin ks. Józefa Bruskiego. Uczniowie zaprezentowali w równorzędny, ciekawy sposób biografię ks. Józefa Bruskiego. W swoich wystąpieniach podkreślali wielki patriotyzm i jego oddanie w służbie kapłańskiej. W związku ze zbliżającą się wiosną przedszkolacy i klasy I-III w wiosennych przebraniach, w kolorowym korowodzie przemarnowały po szkole, a potem rozwiązywały quizy i zagadki o wiośnie. Nie zabrakło akcentów pierwszej pomocy. Chętne osoby pod okiem druhny Eweliny ćwiczyły zachowania w nagłych przypadkach. Drużyna piłkarska rozegrała mecz piłki nożnej na powitanie wiosny.
Wszystko, co dobre szybko mija, więc ten dzień upłynął szybko ale zostały miłe wspomnienia.
Maria Sikorska
Dnia 24.03.2022 r. w naszej szkole odbyły się przedstawienia teatralne o tematyce profilaktycznej. Uczniowie kl.1-3 oraz 4-8 przypomnieli sobie jak ważne są relacje z bliskimi, kształtowanie wyobraźni, czytając np. książki zamiast spędzania dłuższego czasu przy komputerze, czy komórce.
Dorota Glazer
W sobotę 19 marca odbyły się rozgrywki w tenisie stołowym w ramach VI Grand Prix Gostycyna. Zawodnicy z różnych stron woj. kujawsko-pomorskiego reprezentowali swoje miejscowości. Izabela Kriese toczyła boje w kategorii kobiety (wszystkie roczniki). Na 9 zawodniczek wywalczyła 2 miejsce. Grupa młodzików liczyła 14 zawodników. Po zaciętych bojach Daniel Szymański wywalczył 1 miejsce, a tuż za nim uplasował się Szymon Grudzina. Gratulujemy!
Jan Misiak
Więcej o zawodach na stronie Gminy Gostycyn.
Troje naszych uczniów zdobyło nagrody w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Nadleśnictwo Woziwoda "Z lasem ekologicznie, z lasem zdrowiej". Są to: Weronika Kocińska, Mikołaj Suchomski i Ada Glazer- Lesinska.
Gratulujemy!
Dorota Glazer
"W stronę gwiazd”- to ogólnopolski astronomiczny konkurs plastyczny organizowany przez Centrum Nauki Hevelianum w Gdańsku. W tym roku w gronie nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły Nikola Słabik z klasy III. Jej praca otrzymała dodatkowe wyróżnienie wśród nadesłanych prac z 50 szkół z całej Polski.
Gratulacje!
Maria Sikorska
Powered by aSc EduPage